شنبه , ۲۳ تیر ۱۴۰۳

آموزش مشاوره قبل ازدواج، چراغ راه زندگی در بهشت یا جهنم

هر فردی که قصد ازدواج دارد برای شناخت بیشتر نیاز است که یک فرآیند مهم تحت عنوان مشاوره قبل ازدواج را طی کند.

مشاوره پیش از ازدواج، فرآیندی ارزشمند است که به زوج‌ها کمک می‌کند درباره برخی از مسائل و نگرانی‌های خود با یکدیگر صحبت کنند و به شناخت بهتری برسند و همچنین سوالات مناسب زمان خواستگاری را مطرح کنند. 

در پکیج مشاوره قبل ازدواج به چه مسائلی پرداخته شده است؟ 

در آموزش‌های این پکیج تمام مواردی که لازم است با همسر آینده خود در میان بگذارید و به اصطلاح سنگ‌های خود را با یکدیگر وا بِکَنید مطرح شده است.

تعیین اهداف: هر فرد به تنهایی دارای اهداف مختلفی در زمینه‌های شغلی، تحصیلی، مالی و … است. برخی از اهداف به صورت خانوادگی و اجتماعی تعیین می‌شوند. که هر یک باید مورد بررسی قرار بگیرد. 

 

مسائل مالی: یکی از مهمترین موارد که زوج‌های جوان در زندگی مشترک با آن روبرو می‌شوند نحوه مدیریت منابع مالی است. در این زمینه باید با یکدیگر به این صحبت‌ها بپردازید: مدیریت هزینه‌ها، بررسی درآمد و میزان توانایی هر فرد در پرداخت هزینه‌های زندگی مشترک، نحوه مدیریت دارایی‌ها، تصمیم‌گیری در مورد خرید و فروش ملک و …

حضور یک زوج برای توافق بر سر ازدواج

اعتقادات و مذاهب: بهترین زمان برای آشنایی با باورهای دینی و اعتقادی هر فرد و ارزش‌هایی که به لحاظ اعتقادی دنبال می‌کند در فرایند مشاوره قبل ازدواج است  تا در صورت وجود تفاوت فاحش در ارزشهای بنیادین نسبت به آن آگاه بود و تکلیف خود را مشخص کرد. 

 

مهارت‌های ارتباطی: سطح مهارت‌های ارتباطی و روابط بین فردی باید مورد بررسی قرار گیرند. این مهارت‌ها شامل توانایی‌های ارتباطی هر فرد، نحوه برخورد با مشکلات رابطه، نحوه حل مشکلات و … است.

 

مسائل خانوادگی: مسائلی که هر فرد با خانواده خود دارا است، میزان صمیمت بین اعضای خانواده و نوع ارتباطات والدین با فرزندان و بالعکس از مواردی هستند که باید مورد بررسی قرار بگیرند. همچنین مسائل دیگری مانند تعهدات خانوادگی، رفت‌و آمدهای خانوادگی و …

 

سبک زندگی: سبک زندگی و روتین روزانه هر فرد که به عادت‌های روزمره، علایق خاص و سرگرمی‌های هر فرد می‌پردازد،باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

نظرات در مورد ازدواج: هر فرد نسبت به ازدواج دیدگاهی دارد که به سمت آن کشیده و یا از آن دور می‌شود. دانستن انگیزه ازدواج هر فرد به شما کمک میکند که با نگرش‌ها، ترس‌ها، انتظارات، آرزوها و نیازهای وی آشنا شوید.

 

مشکلات رابطه: مشکلاتی که ممکن است در آینده رخ دهد نیز باید مورد بررسی قرار گیرند. در این مورد باید بر سر مسائلی مانند حل تعارضات، چگونگی حل اختلافات، تقویت نقاط قوت و بهبود نقاط ضعف رابطه و … با یکدیگر به راهکارهایی مشابه و معقول برسید.

 

تعیین انتظارات: در مشاوره قبل ازدواج، زوج‌ها باید با یکدیگر در مورد انتظارات خود از زندگی مشترک، نحوه تعامل با دوستان؛ همکاران و خانواده صحبت کنند. همچنین در مورد مسائل مالی نیز انتظارات و توانمندی‌های خود را مطرح کنند. 

 

توافق در مورد موضوعات مهم: زوج‌ها باید در مورد مسائل مهمی مانند تربیت فرزندان، مذهب، فرهنگ، اعتقادات؛ عقاید، برگزاری مراسم ازدواج و مسئولیت‌های خانوادگی به توافق برسند.

آموزش مسائل قبل از ازدواج

مدیریت تضادها: در برخی موارد، تضادهایی مانند نگرش‌های متفاوت در زمینه‌های مهم و سبک‌های متفاوت زندگی می‌تواند بین زوج‌ها وجود داشته باشد. در این مواقع، مشاوره قبل ازدواج می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا با مدیریت تضادها و به کار گیری راه‌حل‌هایی مانند تفاهم، قبول و تحمل، به یک توافق آگاهانه و مشتاقانه برسند.

 

توانایی حل مشکلات: زوج‌ها باید مهارت صحبت کردن در مورد مشکلات خود و حل آنها را فرا بگیرند. توانایی حل مشکلات شامل مهارت گوش کردن، تفکر در مورد راه‌حل‌های مختلف، توانایی برخورد با احساسات منفی و عدم تعارف است.

 

توانایی ارتباط موثر: زوج‌ها باید با یکدیگر در مورد توانایی ارتباط برقرار کردن‌شان صحبت کنند. این  توانایی شامل ارتباط موثر، مهارت شنیدن و توجه به یکدیگر و توانایی برقراری ارتباط در مواقع سخت و مهر ورزی و پرورش علاقه است.

 

موضوعات جنسی: زوج‌ها باید با یکدیگر بدون شرم و حیا و در شرایط مناسبی که در این پکیج آموزش داده شده است در مورد مسائل جنسی صحبت کنند. موضوعاتی مانند جنسیت، تصورات و انتظارات جنسی، سلامت جنسی و رابطه جنسی.

 

توانایی مدیریت زندگی مشترک: زوج‌ها باید در مورد توانایی‌هایی خود برای مدیریت زندگی مشترک، مسئولیت‌های خانوادگی، ایجاد تعادل بین کار و زندگی، زمان لازم برای تفریح و استراحت و … صحبت کنند.

جلسه مشاوره قبل ازدواج در یک کلینیک روانشناسی

پکیج آموزش مشاوره قبل ازدواج برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که در رابطه عاشقانه هستند. 

افرادی که در رابطه کنونی خود قصد ازدواج دارند. 

دختر خانم‌هایی که خواستگار را مورد بررسی قرار می‌دهند.

آقا پسرهایی که به خواستگاری می‌روند.

افرادی که دوران نامزدی و شناخت خود را طی می‌کنند. 

افرادی که میخواهند با چشم باز ازدواج کنند. 

افرادی که مسئولیت ازدواج خود را به صورت کامل می‌پذیرند و برای شناخت بیشتر هر کاری می‌کنند. 

افرادی که میخواهند عقلانی و عاشقانه ازدواج کنند. 

افرادی که دنبال فرد مورد دلخواه خود برای ازدواج می‌گردند. 

افرادی که به رابطه متعهدانه پایبند هستند. 

افرادی که برای خود، زمان و انرژی شان ارزش قائل هستند. 

افرادی که به کیفیت زندگی خود اهمیت می‌دهند و می‌خواهند زندگی خوبی را بسازند. 

افرادی که قصد ازدواج در آینده دارند.

 

پکیج آموزش مشاوره قبل ازدواج برای چه افرادی مناسب نیست؟

افرادی که فکر می‌کنند فرد دلخواه آنها هرگز پیدا نمی‌شود. 

افرادی که در زمینه ازدواج ناامید و مایوس هستند. 

افرادی که زندگی خود را به دست تقدیر سپرده‌اند. 

افرادی که نمی‌خواهند در یک رابطه متعهدانه باشند. 

افرادی که خود را کم ارزش و بی ارزش می‌دانند. 

افرادی که زندگی خود را به بطالت می‌گذرانند. 

افرادی که علاقه‌ ندارند به شناخت بیشتری از طرف مقابل خود برسند. 

افرادی که تنهایی را بیشتر دوست دارند. 

افرادی که بی مسئولیت هستند. 

افرادی که وابسته به دیگران و نظرات آنها هستند. 

افرادی که  نمی‌خواهند عشق را تجربه کنند.

افرادی که تمایلی به ازدواج ندارند. 

 

بعد از دیدن آموزش‌های قبل ازدواج و خواستگاری چه اتفاقاتی رخ می‌دهد؟ 

احتمالا شنیده‌اید که می‌گویند ازدواج هندوانه سر بسته است، اگر شما با این نگرش به سمت ازدواج بروید احتمال موفقیت در آن چندان تضمینی نیست. برای همین بهتر است آگاهی و اطلاعات خود را درباره این اتفاق مهم زندگی افزایش دهید، این کار را می‌توانید به راحت‌ترین روش که مشاهده و دیدن این پکیج است، انجام دهید. 

 • دانستن تمام موارد و اطلاعاتی که برای داشتن ازدواجی موفق حیاتی است، در این پکیج مطرح شده.

 

 • شما با گذراندن آموزش‌های این پکیج به خوبی می‌توانید فردی که با او قصد ازدواج دارید را مورد بررسی موشکافانه و دقیق قرار دهید و در آخر نسبت به شناخت او مطمئن شوید. 

 

 • در این پکیج یاد می‌گیرید که چه صحبت‌هایی را در چه زمان‌هایی و چگونه مطرح کنید. 

 

 • با این آموزش‌ها یاد می‌گیرید که چگونه به راحتی نیازها، انتظارات و خواسته‌های خود را از ازدواج به طرف مقابل بگویید و نظر او را نیز جویا شوید. 

 

 • در این پکیج خواهید آموخت که چگونه نسبت به مسائلی که برای شما اهمیت ویژه دارند قبل از ازدواج به طرف مقابل بگویید و او را نیز در جریان قرار دهید. 

 

 • در این پکیج یاد می‌گیرید که در جلسات خواستگاری چه سوالاتی را از طرف مقابل بپرسید. 

 

 • همچنین چگونه به سوالات در جلسه خواستگاری پاسخ دهید در این پکیج آموزش داده شده است.

 

 • با گذراندن این دوره شما از بروز بسیاری از مشکلات در زندگی آینده خود جلوگیری می‌کنید چرا که به شما کمک می‌کند تا با چشم و ذهن باز به شناخت و بررسی طرف مقابل بپردازید.

 

 • این پکیج به شما کمک می‌کند که در نهایت تصمیم عقلانی بگیرید که آیا به روشی درست به این رابطه پایان دهید یا با آگاهی در کنار یکدیگر زندگی خوب و عاشقانه‌ای را شروع کنید. 

این پکیج شامل چه سرفصل‌هایی است؟ 

استفاده از ابزار ارزشمند مشاوره برای قبل از انجام ازدواج

سوالات قبل ازدواج 

سوالات مناسب خواستگاری 

نحوه بیان موضوعات مختلف و مهم 

نحوه حل تعارضات گوناگون

و…

مدرس‌های مشاوره قبل ازدواج چه کسانی هستند؟ 

 • دکتر علی صاحبی
 • دکتر سرگلزایی 
 • دکتر فرشته موتابی 
 • دکتر محمد رضا عابدی 
 • و …

مبلغ دوره مشاوره قبل ازدواج چقدر است؟ 

اگر به شما بگویند برای شناخت طرف مقابل خود به ۵ سال زمان نیاز دارید آیا حاضرید این زمان را سپری کنید؟ زمانی که ارزش ریالی آن از هر عددی بیشتر است؟ جواب شما به این سوال قطعا نه است.


زیرا در طی این ۵ سال شما هزینه‌ زیادی را متحمل می‌شوید هزینه‌ای که با هیچ مبلغی قابل جبران نیست چرا که بزرگترین سرمایه خود یعنی زمان‌تان را به این کار اختصاص داده‌اید آن هم با نتیجه نه چندان راضی کننده!

با این حال شما با مشاهده این پکیج می‌توانید تمام اطلاعات کاربردی و علمی‌ که شما را از تمامی ضررهای مختلف عاطفی، احساسی، اجتماعی و مالی که در یک ازدواج نامناسب ممکن است رخ دهد، نجات می‌دهد.

 

و بهای آن نیز فقط ۲۵۵ هزار تومان است که از یک شام دو نفره‌ کمتر است!


اما ارزش آن برابری می‌کند با جلوگیری از یک ازدواج نامناسب یا خلق یک ازدواج آگاهانه و خوب. 

 

آیا پرداخت ۲۵۵ هزار تومان ارزش جلوگیری از ضرری بزرگ یا ارزش سرمایه گذاری سودمندانه را ندارد؟! کلاه خود را قاضی کنید ؛)


پکیج مشاوره قبل ازدواج چگونه به دستم می‌رسد؟

این آموزش به صورت آنلاین و دانلودی و حجم آن ۳ گیگ است. بلافاصله بعد از پرداختِ مبلغِ پکیج، لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می‌شود و می‌توانید به آگاهی‌ها و اطلاعات کمک کننده آن گوش جان بسپارید و زندگی خود را زیباتر کنید. 

برای تهیه دوره همین الان روی دکمه‌ی خرید کلیک کنید.

مطلب پیشنهادی

قوی بودن در برابر چالش‌ها: بررسی کلیات سرسختی در روانشناسی

سرسختی نشانه استقامت و تعهد  سرسختی یکی از مفاهیم مهم در روانشناسی است که به …